Domů » Doprava » České dráhy & ceník jízdného

České dráhy & ceník jízdného

Jízdní řády & doprava: | Napsal: host
Komentáře (3)
Odpovědět

Přestože si při vyhledání vlakového spojení můžete ověřit aktuální cenu jízdného jednoduše online, mohou vás zajímat také "pevné" ceny a pravidelně aktualizované ceníky jízdného Českých drah, ke stažení zdarma na této stránce (viz. tabulka s PDF soubory uvedná níže). Pokud máte pár minut času, zkuste si preferovaný vlakový spoj vyhledat přes výše uvedený jízdní řád vlaků od IDOSu. ČD dělí ceník zpravidla na obyčejné a zvláštní jízdné jednosměrné nebo zpáteční. Rozdílné ceny jsou pak pro seniory, malé děti, studenty a především pak pro skupinové jízdné (hromadné jízdenky) a jednotlivce (obyčejné jízdné).

N-karta  opravňuje k uplatnění 75 % slevy

Ať již jako senior (důchodce) nebo třeba student či zdravotně - tělesně postižený, můžete jako držitel ZTP a ZTP/P požadovat přepravu ve 2. třídě za zvláštní jízdné dle aktuálního ceníku Českých drah. Při zakoupení in-karty navíc čerpáte slevu ve výši 75% ze základního jízdného. Dále může žádat bezplatnou přepravu jednoho vozíku pro invalidy (české dráhy by se mohly více pochlapit tedy) jako cestovního zavazadla nebo spoluzavazadla a bezplatnou přepravu dětského kočárku jako cestovního zavazadla nebo spoluzavazadla, je-li držitelem průkazu ZTP/P dítě.

 

 

Název Kód Platnost Ceník
Obyčejné a zvláštní jízdné jednosměrné ceník 1 od 14.12.2014 Ceník 1 (48 kB)
Ceny zákaznických aplikací ceník 2A od 14.12.2014 Cenik 2A (6 kB)
Slevy na zákaznické aplikace ceník 2B od 14.12.2014 Ceník 2B (8 kB)
Časové doplatky do 1. vozové třídy ceník 2C od 14.12.2014 Ceník 2C (6 kB)
Zpáteční sleva ceník 2D od 14.12.2014 Ceník 2D (45 kB)
Týdenní traťové jízdenky ceník 2E od 14.12.2014 Ceník 2E - týdenní (32 kB)
Měsíční a čtvrtletní traťové jízdenky ceník 2E od 14.12.2014 Ceník 2E - měsíční (38 kB)
Kilometrická banka ČD ceník 2F od 14.12.2014 Ceník 2F (6 kB)
Náhradní autobusová doprava ceník 2G od 14.12.2014 Ceník 2G (6 kB)
Celodenní jízdenky ceník 2H od 14.12.2014 Ceník 2H (13 kB)
Skupinové víkendové jízdenky ceník 2CH od 14.12.2014 Ceník 2CH (7 kB)
Ceník rezervací - místenky SC, místenky railjet business, místenky a rezervace míst pro jízdní kolo, poplatky za vyhrazení místa, lůžkové a lehátkové příplatky ceník 3ABCD od 14.6.2015 Ceník 3ABCD(21 kB)
Ceníky za přepravu zavazadel a přepravného pro psy ceník 4 od 14.12.2014 Ceník 4 (11 kB)
Ceník dovozného zásilek ČD-Kurýr ceník 5 od 14.12.2014 Ceník 5 (7 kB)
Ceník přirážek a smluvních poplatků ceník 6ABC od 14.12.2014 Ceník 6ABC(38 kB)
Píšeme pro vás aktuality ze světa dopravy v čr i zahraničí. Zprostředkováme a vyhledáme vám vlakové, autobusové či letecké spojení do jakékoli světové lokality. Preferujeme hledání dopravního spoje přes IDOS jízdní řády vlaků a autobusů včetně pravidelných linek městské hromadné dopravy pro jednotlivá města České republiky. Tento konkrétní článek se týká hlavně tohoto tématu: České dráhy & ceník jízdného.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Jízdní řády autobusů
Pokud jste jako já a mnoho jiných měli problémy s vyhledáním dopravního spojení z konkrétní lokality v České republice, ale i zahraničí a nemohli jste najít ten nejvhodnější a nejlevnější autobusový spoj, jistě jste hledali jiné - náhradní - řešení. Jistě, můžete využít jízdní řády v tištěné podobě, ale v době internetu jde pouze o náhradní řešení, které řeší spíše krizové situace, kdy nemáte "po ruce" internet. Dnes můžete mít kvalitní aplikaci "jízdní řády" na mobil (tablety, mobilní telefony), případně vyhledávat autobusové spojení na PC. Přestože je zde celá řada autobusových dopravců, jsou zde mobilní aplikace určené pro autobusovou dopravu, které sdružují různé dopravce včetně MHD v konkrétních městech čr, ale také mobilní apps konkrétních přepravců. Pokud jezdíte autobusy Student agency, jistě rádi využijete aplikaci můj vlak, která je dostupná také pro ověření autobusového spojení od autobusů studentagency. Drtivá většina programů je určena a dostupná pro telefony s operačním systémem Android a pro platformu iOS.
Jízdní řády vlaků
Jízdní řády od IDOSu jsou jednoznačně nejpoužívanější aplikací pro vyhledání jakéhokoli dopravního spojení v České republice. Tento online nástroj vám pomůže snadno a rychle vyhledat vlakové spojení a to včetně aktuálních informací o výlukách na železničních tratích, přesných informací o zpoždění jednotlivých vlaků, případně nejvýhodnější varianty navazujících spojení. Vy si zvolíte železniční stanici (nádraží) odjezdu a příjezdu a systém za vás najde nejkratší a nejrychlejší trasu, která povede do vašeho cíle! Také pro ověření vlakového spoje jsou zde bezplatné mobilní aplikace. Pokud preferujete instalaci jízdního řádu na operační systém Android, stahujte zde. Pro mobilní telefony s iOS od Apple iPhone stahujte tuto aplikaci. Tyto mobilní aplikace jízdních řádů můžete zdarma stáhnout například na webových stránkách Českých drah. Zajímají vás přesné časy odjezdů a příjezdů včetně předpokládaného zpoždění? Zkuste plikaci můj vlak se kterou si můžete vyhledat vlakové spojení včetně podrobných informací a možnosti přímého nákupu jízdenky, zjistit nepřeberné informace o konkrétním vlaku a jeho aktuální pozici včetně průběžných aktualit. Dále si snadno ověříte info z odjezdových tabulí, spožděních, nástupišti či odjezdové koleji. Jako přihlášený uživatel navíc můžete využívat "správce zakoupených jízdenek" pro lepší přehled o zakoupených jízdách a snadné opakování předešlých nákupů a jejich předložení průvodčímu při kontrole ve vlaku!
Jízdní řády MHD
Městská hromadná doprava je především v hlavním městě Praze velmi důležitou součástí dopravního systému. Naše online jízdní řády umožňují kombinovat jak meziměstskou tak městskou dopravu tak, abyste našli to nejvýhodnější a nejrychlejší dopravní spojení po celé čr. Zadejte tedy odjezdové a příjezdové místo a systém vám dle aktuálních preferencí a změn na trasách nabídne dopravní spojení, které by mělo šetřit váš čas i peníze. Co se týká MHD Praha, ověřit dopravní spojení si můžete přímo na oficiálních webových stránkách dpp.cz. Pokud hledáte informace o městské hromadné dopravě ve vašem měste či obci, klikněte nejrpve v menu na správnou položku a přejděte do sekce MHD dopravy pro jednotlivá česká města. Pro nejaktuálnější informace je dobré navštívit webové stránky dopravního podniku v dané lokalitě.
Rezervace levných letenek
Všichni nabízejí levné letenky ale jak a kde je opravdu najít se dozvíte málokde. Pravdou je, že cena letenky se odvíjí od mnoha navzájem souvisejících faktorů a jen skuteční lovci jsou schopní sehnat ty nejlevnější letenky za korunu či euro :) Pro obyčejné smrtelníky, kteří nemohou trávit hledání leteckého spojení desítky hodin je zde vyhledávač leteckého spojení, který prohledává aktuální databáze letů od leteckých společností a dopravců z celého světa. Tyto systémy se nazývají Galileo a Amadeus. Nevíte jak si ověřit cenu letenky do vybrané lokality? Nevyplatí se daná destinace autobusem či vlakem a proto zvažujete cestu letadlem? Přejděte na sekce s letenkami a zkuste najít a porovnat ty nejlevnější letenky z akčních nabídek nízkonákladových leteckých společností, případně zvolit některý z charterových letů důvěryhodných cestovních kanceláří a agentur, kteří nabízejí low cost lety do turisticky oblíbených destinací nejen u moře či na horách.

Slide up