Domů » Doprava » Jízdní řády IDOS do mobilu: aplikace na mobilní telefony zdarma!

Jízdní řády IDOS do mobilu: aplikace na mobilní telefony zdarma!

Jízdní řády & doprava: | Napsal: host
Komentáře (1)
Odpovědět

S rostoucím počtem mobilních telefonu (smartphone a tablety) je čím dál větší požadavek na vyhledání dopravního spojení vlakem či autobusem přes různá zařízení. Společnost CHAPS pro vás vytvořila jízdní řády IDOS na mobil či tablet a vy tak máte možnost najít autobusové nebo vlakové spojení ještě rychleji a jednodušeji díky intuitivním aplikacím, které oproti PC verzi umožňují lépe využívat potenciálu jízdního řádu na mobil. Kompatibilita s vaším mobilem je zajištěna díky rozšíření na dvě nejpoužívanější verze operačních systémů. Stáhněte si zdarma jízdní řády na OS Android, případně využijte bezplatný download IDOS jízdních řádů na iOS pro Apple iPhone. Veškeré mobilní jízdní řády najdete také online na internetových obchodech Android store a iTunes store.

 • Jízdní řády pro operační systém Android stahujte ZDE - zdarma
 • Jízdní řády pro operační systém iOS pro iPhone stahujte ZDE - zdarma

Jak sami vidíte (po náležité instalaci uvedených aplikací), společnost CHAPS vyvíjející aplikaci jízdních řádů IDOS se navíc domluvila s jednotlivými českými mobilními operátory a vy si tak můžete vyhledat dopravní spoj prostřednictvím mobilních telefonů i jiných zařízení a to v plném rozsahu tištěného a online jízdního řádu. Data a podrobné informace jsou poskytnuty prostřednictvím sítě WAP a SMS zpráv. V případě nouze a nedostupného internetu (wifi hotspot) můžete využít telefonní linky 1188  a zavolat si o informace týkající se  spojení vlakem, autobusem, případně jejich kombinací a to včetně MHD spojení na uvedeném telefonním čísle 1188.

Funkce oficiální aplikace jízdních řádů IDOS

Jak je vám jistě jasné, hlavní funkcí mobilní aplikace jízdních řádů od IDOS je vyhledání vlakových, autobusových a MHD spojů, případně jejich kombinace tak, abyste našli nejrychlejší a nejlevnější dopravní spojení dle vašich vlastních preferencí. Níže přikládáme také seznam hlavních funkcí této oficiální aplikace, kterou vyvinula firma CHAPS přímo pro mobilní telefony svých zákazníků. Více informací a download jízdních řádů na mobil najdete v internetovém obchodě Android store. Jízdní řády IDOS by MAFRA, a.s. open iTunes to buy and download apps.

 • • Online vyhledávání = vždy aktuální a oficiální informace včetně zpoždění a výluk
 • • Inteligentní našeptávač zastávek a adres
 • • Automatická detekce MHD jízdního řádu a nejbližší zastávky dle GPS
 • • Široké možnosti sdílení spojení
 • • Zobrazení odjezdů/příjezdů z vybrané zastávky s možností filtrovat na konkrétní spoj
 • • Uložení 6 spojení do oblíbených, 3 poslední hledání v historii
 • • Vyhledávání bezbariérových spojení, spojení pro cyklisty nebo pro cestující s dětmi
 • • Podrobné informace o spoji včetně nástupiště, koleje, čísle zastávky, zpoždění, aktuální pozice spoje, výlukách, orientační ceně jízdného a řazení vlakových vozů s popisem
 • • Zobrazení trasy a polohy spoje na mapě
 • • Kontextové propojení do prodejních systémů třetích stran pro rezervaci/zakoupení jízdného
 • • Zobrazení legendy k použitým piktogramům
 • • Nápověda - průvodce aplikací
 • • Možnost zakoupit licenci na 1 rok provozu aplikace bez reklam za 49 Kč/rok
Píšeme pro vás aktuality ze světa dopravy v čr i zahraničí. Zprostředkováme a vyhledáme vám vlakové, autobusové či letecké spojení do jakékoli světové lokality. Preferujeme hledání dopravního spoje přes IDOS jízdní řády vlaků a autobusů včetně pravidelných linek městské hromadné dopravy pro jednotlivá města České republiky. Tento konkrétní článek se týká hlavně tohoto tématu: Jízdní řády IDOS do mobilu: aplikace na mobilní telefony zdarma!.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Jízdní řády autobusů
Pokud jste jako já a mnoho jiných měli problémy s vyhledáním dopravního spojení z konkrétní lokality v České republice, ale i zahraničí a nemohli jste najít ten nejvhodnější a nejlevnější autobusový spoj, jistě jste hledali jiné - náhradní - řešení. Jistě, můžete využít jízdní řády v tištěné podobě, ale v době internetu jde pouze o náhradní řešení, které řeší spíše krizové situace, kdy nemáte "po ruce" internet. Dnes můžete mít kvalitní aplikaci "jízdní řády" na mobil (tablety, mobilní telefony), případně vyhledávat autobusové spojení na PC. Přestože je zde celá řada autobusových dopravců, jsou zde mobilní aplikace určené pro autobusovou dopravu, které sdružují různé dopravce včetně MHD v konkrétních městech čr, ale také mobilní apps konkrétních přepravců. Pokud jezdíte autobusy Student agency, jistě rádi využijete aplikaci můj vlak, která je dostupná také pro ověření autobusového spojení od autobusů studentagency. Drtivá většina programů je určena a dostupná pro telefony s operačním systémem Android a pro platformu iOS.
Jízdní řády vlaků
Jízdní řády od IDOSu jsou jednoznačně nejpoužívanější aplikací pro vyhledání jakéhokoli dopravního spojení v České republice. Tento online nástroj vám pomůže snadno a rychle vyhledat vlakové spojení a to včetně aktuálních informací o výlukách na železničních tratích, přesných informací o zpoždění jednotlivých vlaků, případně nejvýhodnější varianty navazujících spojení. Vy si zvolíte železniční stanici (nádraží) odjezdu a příjezdu a systém za vás najde nejkratší a nejrychlejší trasu, která povede do vašeho cíle! Také pro ověření vlakového spoje jsou zde bezplatné mobilní aplikace. Pokud preferujete instalaci jízdního řádu na operační systém Android, stahujte zde. Pro mobilní telefony s iOS od Apple iPhone stahujte tuto aplikaci. Tyto mobilní aplikace jízdních řádů můžete zdarma stáhnout například na webových stránkách Českých drah. Zajímají vás přesné časy odjezdů a příjezdů včetně předpokládaného zpoždění? Zkuste plikaci můj vlak se kterou si můžete vyhledat vlakové spojení včetně podrobných informací a možnosti přímého nákupu jízdenky, zjistit nepřeberné informace o konkrétním vlaku a jeho aktuální pozici včetně průběžných aktualit. Dále si snadno ověříte info z odjezdových tabulí, spožděních, nástupišti či odjezdové koleji. Jako přihlášený uživatel navíc můžete využívat "správce zakoupených jízdenek" pro lepší přehled o zakoupených jízdách a snadné opakování předešlých nákupů a jejich předložení průvodčímu při kontrole ve vlaku!
Jízdní řády MHD
Městská hromadná doprava je především v hlavním městě Praze velmi důležitou součástí dopravního systému. Naše online jízdní řády umožňují kombinovat jak meziměstskou tak městskou dopravu tak, abyste našli to nejvýhodnější a nejrychlejší dopravní spojení po celé čr. Zadejte tedy odjezdové a příjezdové místo a systém vám dle aktuálních preferencí a změn na trasách nabídne dopravní spojení, které by mělo šetřit váš čas i peníze. Co se týká MHD Praha, ověřit dopravní spojení si můžete přímo na oficiálních webových stránkách dpp.cz. Pokud hledáte informace o městské hromadné dopravě ve vašem měste či obci, klikněte nejrpve v menu na správnou položku a přejděte do sekce MHD dopravy pro jednotlivá česká města. Pro nejaktuálnější informace je dobré navštívit webové stránky dopravního podniku v dané lokalitě.
Rezervace levných letenek
Všichni nabízejí levné letenky ale jak a kde je opravdu najít se dozvíte málokde. Pravdou je, že cena letenky se odvíjí od mnoha navzájem souvisejících faktorů a jen skuteční lovci jsou schopní sehnat ty nejlevnější letenky za korunu či euro :) Pro obyčejné smrtelníky, kteří nemohou trávit hledání leteckého spojení desítky hodin je zde vyhledávač leteckého spojení, který prohledává aktuální databáze letů od leteckých společností a dopravců z celého světa. Tyto systémy se nazývají Galileo a Amadeus. Nevíte jak si ověřit cenu letenky do vybrané lokality? Nevyplatí se daná destinace autobusem či vlakem a proto zvažujete cestu letadlem? Přejděte na sekce s letenkami a zkuste najít a porovnat ty nejlevnější letenky z akčních nabídek nízkonákladových leteckých společností, případně zvolit některý z charterových letů důvěryhodných cestovních kanceláří a agentur, kteří nabízejí low cost lety do turisticky oblíbených destinací nejen u moře či na horách.

Slide up